predaj rodinný dom Brhlovce

predaj rodinný dom Brhlovce

Popis nehnutelnosti

Re/Max najdoveryhodnejsia znacka 2017

predaj rodinný dom Brhlovce

Jedinečná ponuka: Obec Brhlovce v okrese Levice je známa najmä pre skalné obydlia, vďaka ktorým je vyhlásená za pamiatkovú rezerváciu ľudovej architektúry. Nemenej krásne sú však aj miestny folklór a príroda, vďaka čomu je malá obec turisticky zaujímavým lákadlom. Podnikanie v gastronómii či agroturistike má preto v tejto lokalite veľký potenciál.

Ponúkame na predaj nehnuteľnosť v centre obce, len 50 metrov od expozície Tekovského múzea – známych skalných obydlí. Rodinný dom postavený v roku 2007 na pozemku 1234 m² je spoločnou vstupnou halou pripojený k pôvodnému sedliackemu domu z roku 1900. Každý dom má samostatný vstup, navyše je z haly prístup schodiskom aj do podkrovia novostavby, kde sa nachádza ďalšia samostatná ubytovacia jednotka. Vďaka tomu je možné v týchto priestoroch poskytnúť ubytovanie až v 7 samostatných izbách, pričom prízemie rodinného domu poskytuje komfortné a nerušené bývanie pre celú rodinu.

Dispozícia – sedliacky dom, stav po rekonštrukcii: klasický gánok, 3 miestnosti, obývačka s kuchyňou, kúpeľňa s vaňou a WC. V niektorých miestnostiach je zachovaný pôvodný drevený strop. Kamenné piliere gánku a funkčná studňa boli pri rekonštrukcii zachované a sú zakomponované do priestoru vstupnej haly.

Dispozícia – rodinný dom – prízemie: chodba, kuchyňa s obývačkou a krbom, spálňa, pracovňa, kúpeľňa, samostatné WC, špajza. Na poschodí sú ďalšie 2 izby, obývačka s kuchyňou, špajza, samostatné WC, kúpeľňa so sprchovým kútom, balkón. Suterén – technická miestnosť, kotolňa, dielňa, sklad.

Exteriér – upravená záhrada má skôr okrasný charakter a v prednej časti je prispôsobená pre posedenie. Budova bývalého bistra je upravená drevostavba na železnej konštrukcii, so samostatným pripojením na vodu a elektrinu. Spĺňa všetky zákonné kritériá na sezónne poskytovanie rýchleho občerstvenia. Stánok je upravený na mieru, bol postavený v roku 2015 a môže slúžiť na svoj účel bez akejkoľvek ďalšej investície. Tiež je možné jeho presunutie na iné miesto či zmena spôsobu jeho využívania napríklad ako záhradný domček a pod. V okolí na spevnených plochách je vybudovaný veľký kamenný altánok, sociálne zariadenie a sklad.

Len pár metrov od rodinného domu, vo svahu pod evanjelickým kostolom, sa na pozemku 65m2 nachádza historická klenbová pivnica z roku 1930, vytesaná do tufového kameňa. Má 2 samostatné miestnosti a momentálne je pre svoje dobré klimatické podmienky využívaná ako sklad.

Rodinné domy sú pripojené na elektrinu a vodu (možnosť využívať vodu zo studne alebo z obecného vodovodu). Majú samostatné žumpy a vykurované sú pevným palivom. Prístup je po obecnej asfaltovej komunikácii, pred domom je vybudované záchytné parkovisko pre potreby turistov a návštevníkov skalných obydlí, osadené sú informačné tabule a lavičky na posedenie.

Lokalita je atraktívna na trvalé bývanie, ale aj podnikanie v oblasti cestovného ruchu, gastronómie či agroturistiky. Nachádza sa 9 km od termálneho kúpaliska Santovka, 9 km od letného kúpaliska a autocampingu Margita-Ilona, 9 km je vzdialená aj prírodná nádrž Lipovina v obci Bátovce. Kúpele Dudince 15 km, termálne kúpalisko Podhájska 42 km, okresné mesto Levice 14 km.

Uvedená cena je vrátane provízie realitnej kancelárie RE/MAX, kompletného právneho servisu, autorizovaných zmlúv a poplatkov spojených s prevodom vlastníckych práv. Pre viac informácii kontaktujte makléra - Mgr. Peter Frančík 0948781211.

Kontaktujte makléra

Mgr. Peter Frančík
Mgr. Peter Frančík